Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Na jakie dodatkowe udogodnienia w narożnikach warto zwrócić uwagę?

narożnik

Narożniki cieszą się niesłabnącą popularnością już od dobrych kilku lat. Stanowią jedną z istotnych ozdób każdego salonu, niezależnie od tego, czy będzie to duży dom, czy małe mieszkanie. Są niezwykle funkcjonalne i warto dowiedzieć się więcej na temat udogodnień, jakie można przy nich spotkać.

Gdzie sprawdzi się narożnik?

Narożniki to wbrew pozorom bardzo uniwersalne meble, które sprawdzą się w praktycznie każdym wnętrzu, niezależnie od tego, w jakim stylu jest ono urządzone. Ich konstrukcja jest stosunkowo prosta i najczęściej mamy do czynienia z meblami L-kształtnymi, gdzie dłuższy jest tylko jeden z boków, a drugi jest wyraźnie krótszy. Można też spotkać narożniki U-kształtne, które wyróżniają się tym, iż mają boki po obu stronach i mogą być one albo tej samej długości, albo różnej. Najczęściej stawiane są do salonów, gdzie prezentują się elegancko, a także są w stanie pomieścić rodzinę czy gości przy spotkaniu towarzyskim.

Jakie funkcjonalności najczęściej posiadają narożniki?

Do najczęściej spotykanych funkcji w narożnikach należy między innymi posiadanie funkcji spania. Można wówczas mebel rozłożyć i pełni on rolę albo jako posłanie dla gości, albo jako stałe miejsce nocnego wypoczynku, gdy nie mamy szans na wstawienie łóżka. Wraz z tą możliwością łączy się także posiadanie pojemnika na pościel, co znacznie ułatwia przechowywanie poduszek i kołder czy innych rzeczy codziennego użytku. Jest to pewien standard i można wywnioskować, że praktycznie każdy narożnik właśnie takie funkcje posiada.

Jakie dodatkowe funkcje może posiadać narożnik?

Warto jednak przyjrzeć się też bliżej funkcjom, które niekoniecznie znajdują się w standardzie tych mebli i można je uznać za bardziej ekskluzywne. Ciekawą opcją są narożniki z barkiem, z pufą (www.meblobranie.pl) czy specjalną opcją relaks. Może wydawać się dziwne, by instalować w meblach barki, ale przydaje się to przy wielu okazjach. Najczęściej jest to po prostu dodatkowa przymocowana do mebla szafka z półkami, gdzie można przechowywać różne rzeczy.

Nie inaczej jest w przypadku narożników z pufami i funkcją relaks. Dzięki dodatkowym udogodnieniom możliwe jest podniesienie standardu wypoczynku, np. poprzez wysunięcie pufy czy podnóżka, a także wyregulowanie zagłówka. Niektóre meble posiadają także odchylane podłokietniki, które mają dodatkowe schowki na różne drobiazgi.

Jak dobrać narożnik do wnętrza?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na takie aspekty jak wielkość pomieszczenia, jego ustawność oraz kształt. Mebel nie powinien blokować komunikacji pomiędzy pomieszczeniami i torować drogę do drzwi czy okien. Jeżeli chodzi o wszelkie dodatkowe funkcjonalności, warto w pierwszej kolejności rozważyć, co tak naprawdę będzie nam potrzebne i realnie się przyda na co dzień. Biorąc pod uwagę własne potrzeby i możliwości, z pewnością da się dopasować narożnik, który spełni wszystkie nasze najważniejsze oczekiwania.

Z pewnością warto przyjrzeć się bliżej ciekawym udogodnieniom, jakie oferują nam narożniki, choć należy mieć także świadomość, iż im więcej dodatkowych funkcji będzie posiadał mebel, tym będzie on także odpowiednio droższy. Chcąc posiadać meble w wysokim standardzie, trzeba wziąć to pod uwagę. Mimo wszystko warto wiedzieć o tym, jakie mamy w ogóle możliwości, bo mało kto zdaje sobie z nich sprawę, czy zwraca na nie większą uwagę.