Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Praktyczne i gustownie wyglądające baterie nablatowe

bateria

Współczesna łazienka cechuje się elegancją. Trudno wyobrazić sobie to pomieszczenie bez pewnych funkcjonalnych i dekoracyjnych elementów wyposażenia. Wnętrze tworzy się tak, żeby było nadal użytkowe, lecz także przytulne, ciepłe, niepozbawione przyciągających wzrok przedmiotów. Nie można mówić o użytkowości łazienki bez obecności tam umywalki. Jej kształt, rozmiar jest często dostosowany do rozmiaru pomieszczenia, dużą wagę przykłada się także do umieszczonych tam baterii, coraz częściej brane są pod uwagę baterie nablatowe.

Dlaczego baterie nablatowe cieszą się tak dużą popularnością?

Niegdyś można było obserwować baterie umywalkowe montowane na ścianie, po latach zaczęto dostrzegać jednak, że tak zakładane elementy wyposażenia umywalki sprawiają, że łazienka nabiera tylko sanitarnego charakteru. Znacznie korzystniej wyglądają w takim pomieszczeniu baterie nablatowe, wprowadzają odpowiedni nowoczesny styl. Ich zaletą jest też to, że mogą mieć różną ciekawą postać, montuje się je także w różnych miejscach, na przykład na blacie otaczającym umywalkę czy na krawędzi umywalki. Warto zauważyć, że na rynku zauważa się je jako baterie: jednouchwytowe, z dwoma kurkami, baterię elektryczną, wyposażoną w joystick. To jak ma być ona obsługiwana jest punktem znaczącym, nad którym z pewnością trzeba się zastanowić przed sprowadzeniem jej do pomieszczenia łazienkowego. Dla jednej osoby założenie baterii jednouchwytowej nablatowej może okazać się najlepszym rozwiązaniem, dla innej, lubiącej klasyczne produkty, baterie z dwoma kurkami okażą się bardziej atrakcyjnym wyborem.

Z czego produkuje się baterie nablatowe?

Wybierając elementy wyposażenia współczesnej łazienki, często bierze się pod uwagę to, z czego takiego produkty zostały zrobione. Od solidności materiałów zależy, czy z baterii nablatowej będzie można korzystać przez wiele lat, bez konieczności jej wymiany na nowszy model. Estetyczny wygląd tych produktów to również zaleta użycia dobrych gatunkowo materiałów. Im większą wagę przyłoży się do jakości tworzywa, tym na więcej korzyści można liczyć. Baterie nablatowe korzystnie jest wybierać ze stali nierdzewnej oraz innych materiałów niepodatnych na korozję. Jednocześnie opłaca się inwestować w innowacyjne technologie, które coraz częściej dostrzegalne są w tych przedmiotach. Do wyboru jest wiele interesujących kolorów takich baterii, można w sklepach zauważyć nie tylko kolor chrom, ale także produkty: czarne, białe, szare. Dopasowanie pod względem kolorystycznym uczyni całą umywalkę bardziej interesującą.