Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czym są ogrodzenia palisadowe? Budowa, materiały i zakup

Wybór odpowiedniego ogrodzenia domu jednorodzinnego może nastręczać wiele problemów. Wśród często kupowanych obecnie ogrodzeń znajdują się te palisadowe. Co warto wiedzieć na ich temat? Sprawdź najważniejsze informacje, które będą pomocne podczas podejmowania decyzji o typie ogrodzenia!

Jak wyglądają ogrodzenia palisadowe?

Pod kątem swojego wyglądu ogrodzenia palisadowe – https://fello.pl/blog/nowoczesne-ogrodzenia-palisadowe/ charakteryzują się przęsłami zbudowanymi z poziomo układanych profili. Takie ich ułożenie powoduje, że charakteryzują się one nowoczesnym wyglądem i świetnie prezentują się jako dopełnienie współczesnych budynków.

Profile budujące ogrodzenia palisadowe mogą mieć różną szerokość oraz występują w różnych prześwitach, dlatego też mogą mieć zróżnicowany wygląd. Ponadto wyróżnia się także ogrodzenia żaluzjowe, które charakteryzują się profilami zamontowanymi pod kątem, dlatego zapewniają one większy poziom prywatności. Dostępne są także ogrodzenia bez prześwitu, które także nie pozwalają na spoglądanie na posesję z zewnątrz.

Kolory ogrodzeń palisadowych

Najczęściej ogrodzenia palisadowe wykonane są w kolorze ciemnoszarym – antracytowym lub też w kolorze czarnym, dlatego doskonale wpisują się we współczesne aranżacje. Ciemne kolory wyglądają też atrakcyjnie z różnymi typami podmurówek, na przykład wykończonymi kamieniem lub klinkierem.

Można także kupić ogrodzenia wykończone z użyciem materiałów drewnopodobnych, które powodują, że mają one wygląd jak naturalne belki drewna. To powoduje, że ogrodzenie nabiera wtedy naturalnego, ciepłego wymiaru. Świetnie pasuje również do detali drewnianych lub drewnopodobnych widocznych na elewacji domu.

Ogrodzenia palisadowe – materiały

Dostępne w sprzedaży ogrodzenia palisadowe oferowane są w dwóch głównych wariantach do wyboru. Zaliczają się do nich:

  • Ogrodzenia aluminiowe,
  • Ogrodzenia stalowe, ocynkowane i malowane proszkowo.

Ze względu na zastosowanie powyższych materiałów ogrodzenia palisadowe wyróżniają się wysoką odpornością na czynniki pogodowe – niskie i wysokie temperatury, opady, a także promieniowanie UV Są one również odporne na wypaczenie, co jest poważnym problemem w przypadku ogrodzeń drewnianych.

Ponadto metalowe ogrodzenia nie wymagają od użytkownika systematycznej konserwacji, dlatego mogą one wyglądać atrakcyjnie przez wiele lat. To zasługa technik cynkowania i malowania proszkowego, które chronią profile przed czynnikami zewnętrznymi.

Z dostępnymi wariantami ogrodzeń palisadowych można zapoznać się bliżej na witrynach ich producentów i zamówić za pośrednictwem internetu.