Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Roślinność w pracy

kwiaty do biura

Ogromną część naszego życia spędzamy w pracy. Nic więc dziwnego, że pragniemy otaczać się w niej przyjemnym wnętrzem. Co więcej, duża część osób podczas wykonywania swoich obowiązków korzysta z urządzeń elektronicznych, takich jak komputer stacjonarny, laptop czy tablet. By otaczać się przyjemnym wnętrzem i pozwolić naszym oczom na odrobinę oddechu, warto postawić na kwiaty do biura. Jakie rodzaje roślin najlepiej wybrać? Jakie korzyści płyną z posiadania roślinności w naszym biurze? Przyjrzyjmy się tematowi z bliska.

Jakie kwiaty do biura wybrać? 

Do naszego biura należy wybrać kwiaty, które nie są wymagające w uprawie. Praca to nie miejsce na nawożenie i przesadzanie kwiatków. Co więcej, duży natłok obowiązków powoduje, że nierzadko zdarza się nawet zapominać o ich regularnym podlewaniu. Dlatego właśnie, kwiaty do biura mają być piękne i nie być wymagające. 

Biura najczęściej zlokalizowane są w dużych aglomeracjach, centrach miast gdzie jest duży ruch. W związku z tym najlepiej, jeśli kwiaty do biura oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji, szczególnie takich jak formaldehyd oraz benzen, które występują także w dymie tytoniowym. Rośliny mają także zdolność do pochłaniania acetonu, który uwalnia się z monitorów komputerowych. 

Rodzaje kwiatów do biura 

Najpowszechniej wykorzystywanymi roślinami do biur są: 

– skrzydłokwiaty,

– zielistki,

– figowiec benjamiński,

– zamiokulcas zamiolistny,

– wężownica,

– aglaonema,

– palma koralowa,

– paprotka,

– filodenrdon. 

Jak widać, naprawdę jest w czym wybierać, chcąc zakupić kwiaty do biura. Każdy z tych rodzajów jest bardzo efektywną rośliną, która z pewnością ozdobi nasze miejsce pracy. 

Poznajmy się – który kwiat będzie dla mnie najlepszy?

Kwiaty do biura to szeroka paleta wyboru. Podjęcie decyzji o konkretnej roślinie do naszej pracy może przysporzyć nam nie lada problemu. 

Skrzydłowiaty to wyjątkowo popularne kwiaty do biura. Posiadają piękne, ciemnozielone liście oraz okazałe białe kwiaty. Prezentują się bardzo elegancko i dostojnie, dodając wyjątkowego charakteru naszemu miejscu pracy. Nie wymaga częstego podlewania ani też dużej ilości światła. W okresie kwitnienia wydala delikatny, przyjemny zapach.

Zielistka to cenione kwiaty do biura przez szerokie grono użytkowników. Zwraca na siebie uwagę przez kolor swoich liści – ciemnozielone brzegi oraz jasny środek prezentują się wybitnie interesująco. Wytwarza pędy rozgłowe, które można szybko zaszczepiać w osobnych doniczkach. To jedna z najmniej wymagających pozycji. 

Figowiec to popularnie znany fikus. To kwiat do biura który może osiągnąć spore rozmiary. Po pewnym okresie czasu z biurka przeniesiemy go na podłogę. Jest to bardzo ozdobna roślina o drobnych liściach.

Zamioculkas nie lubi nadmiaru wody – dobrze, gdy nie jest przelany.  Dojrzała roślinka urasta do sporych rozmiarów. Charakteryzuje się grubą, strzelistą łodygą i mięsistymi, ciemnozielonymi liśćmi. 

Wężownica to oryginalny kwiat do biura. Wyglada jak cienkie, zielone rureczki. Niektóre odmiany mają też szerokie liście w kolorach żółci. 

Aglaonema to mniej popularne kwiaty do biura. Na liściach widoczne jest białe unerwienie rośliny. To jedna z najbardziej dekoracyjnych opcji dla naszego biura, który umili spędzanie w nim czasu.

Z kolei palma koralowa to powszechnie znany i lubiany kwiat. Jest mało wymagająca, osiąga duże rozmiary, dlatego należy przeznaczyć jej sporo miejsca. 

Filodendron do roślina zwisająca. Można ją zatem położyć na szafce ściennej w naszym biurze. Niektóre odmiany posiadają efektywne, postrzępione liście. 

Jak widać, kwiaty do biura to strzał w dziesiątkę, który pozytywnie wpłynie nie tylko na estetykę, ale także na nasze zdrowie.