Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Sprytne sposoby na oszczędność miejsca w łazience!

bateria umywalkowa

Podczas aranżacji czy to kuchni, czy łazienki jednymi z ważniejszych kwestii są te związane z instalacją kanalizacyjną. W małych wnętrzach, w których każdy centymetr jest na wagę złota, źle dobrane syfony mogą zabrać sporo miejsca, tak potrzebnego w szafkach do przechowywania. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć tematykę związaną z syfonami oszczędzającymi miejsce oraz z ich specyfiką.

Syfony umywalkowe oszczędzające miejsce – czym tak naprawdę są?

Syfon to tak naprawdę bardzo proste urządzenie, które spełnia bardzo ważne zadanie. Przede wszystkim syfon umywalkowy ma odprowadzić wodę z umywalki do ścieków. Jego podstawowym zadaniem jest zatrzymanie nieprzyjemnych zapachów, które pochodzą z instalacji kanalizacyjnej. Samo użycie syfonu ma wpływ na szczelność konstrukcji, a także i na estetykę. Jest to niezbędny element, który jest tani i prosty w montażu. Nie każdy jednak jest modelem oszczędzającym miejsce.

Syfony oszczędzające miejsce nazywane są również płytkimi czy niskami. Ze względu na to, że są krótsze i niższe zabierają dużo mniej miejsca w samej szafce. Obecnie syfony te stosowane są powszechnie.

Słupki – meble do zadań specjalnych!

Wiele osób wychodzi z założenia, że w małych łazienkach nie zmieści się więcej mebli, niż tylko szafka pod umywalkę. Prawda jest jednak taka, że w większości z nich mieszczą się słupki łazienkowe. Słupki są to meble, które montowane są w narożnikach, wykorzystają małą powierzchnią. Zazwyczaj posiadają 30 cm szerokości i głębokości. Być może taka przestrzeń do przechowywania nie jest zbyt wielka, ale z pewnością właśnie dzięki nim można zmienić małą łazienkę w funkcjonalne wnętrze. Dzięki słupkom pochować można środki chemiczne, kosmetyki oraz np. ręczniki, które są niezbędne podczas codziennego użytkowania łazienki.

umywalka

Słupki łazienkowe są kolejnym pomysłem na sprytne oszczędzanie miejsca w łazience. Pozwalają uporządkować przestrzeń, w której się znajdą, a także i mają wpływ na ostateczną estetykę łazienki.

Wybierając słupek łazienkowy, należy wziąć pod uwagę nie tylko jego walory estetyczne, ale także i parametry techniczne, które to mają wpływ na użytkowanie mebla i komfort z tym związany. Dobre meble łazienkowe powinny być wykonane z materiału, który odporny jest na działanie wilgoci, czy wahania temperatury. Łazienka jest specyficznym miejscem, w którym warunki mogą przełożyć się na funkcjonalność i trwałość mebli.

Wybierając meble do łazienki należy zwrócić także uwagę, czy posiadają one dodatkowe funkcje. Dobrze jeśli słupki zostały wyposażone w system cichego domyku, który ma wpływ nie tylko na komfort ich użytkowania, ale także i na trwałość. Niektóre słupki posaiadają wbudowane miejsce na kosz na brudna bieliznę, mop – są to obecnie modele, które cieszą się największą popularnością. Pozwalają bowiem ukryć te elementy łazienkowego wyposażenia, które nie dodają mu uroku.