Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czym jest fornir?

fornir

W trakcie produkcji mebli, bardzo ważnym elementem są oczywiście projekty, konstrukcja i design, ale duże znaczenie mają także użyte materiały, surowce, akcesoria itp. One bowiem gwarantują w dużej mierze określoną jakość, trwałość i wygląd. Produkty takie jak okleiny, fornir są ważne zarówno ze względu na estetykę, jak i stylistykę wykonanych mebli. Firmy, które zajmują się sprzedażą, dystrybucją, produkcją czy importem forniru gwarantują szeroki asortyment oklein naturalnych i rekonstruowanych. Bardzo różnorodne wzornictwo i bogata kolorystyka pozwalają klientom na dopasowanie zamawianych produktów do koncepcji, propozycji i wymagań odbiorców. Fornir naturalny uzyskuje się poprzez skrawanie płaskie lub obwodowe z drzew, otrzymując w ten sposób cienkie płaty drewna.

Fornir jest bardzo oryginalny

Daje to oryginalny, naturalny efekt, dostępny w zróżnicowanej kolorystyce i fakturze, w zależności od drzewa, które wykorzystano. Z kolei fornir rekonstruowany gwarantuje większą powtarzalność wzorów i kolorów, jest bowiem pozyskiwany poprzez skrawanie wcześniej barwionych i formowanych cienkich arkuszy, skrawanych z drzew. Estetyka, jakość, jednolita struktura i kolor, to także niewątpliwe atuty, jakimi odznacza się fornir rekonstruowany.

1 thought on “Czym jest fornir?

  1. Daje to oryginalny, naturalny efekt, dostępny w zróżnicowanej kolorystyce i fakturze, w zależności od drzewa, które wykorzystano. Z kolei fornir rekonstruowany gwarantuje większą powtarzalność wzorów i kolorów

Comments are closed.