Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czy warto zainwestować w podgrzewanie luster?

mata grzewcza pod lustro

Zaparowane lustra w łazience to problem powszechnie znany i generujący spory dyskomfort podczas codziennego korzystania z przestrzeni sanitarnej. Niewielu właścicieli domów lub mieszkań zdaje sobie sprawę, że tę niedogodność można dosyć łatwo rozwiązać. Jeśli para utrzymująca się na lustrach po każdej kąpieli okazuje się uciążliwa, warto podjąć wysiłek montażu urządzeń, które za chwilę opiszemy. Inwestycja w podgrzewanie luster to wydatek, który przynosi wiele walorów użytkowych. Czy jednak system ogrzewania lustra jest niezbędny w każdej łazience?

Jak działa podgrzewanie luster?

Technologia, która powstrzymuje lustro łazienkowe przed zaparowaniem, opiera się na umieszczeniu pod nim folii grzewczej, zintegrowanej najczęściej z włącznikiem światła w łazience. Jeśli wchodzimy do łazienki i zapalamy światło, mata grzewcza pod lustro automatycznie rozpoczyna swoją pracę. Punktowe podniesienie temperatury uniemożliwia skraplanie się wody na powierzchni lustra, utrzymując je w pełnej przydatności do użycia niezależnie od poziomu wilgotności powietrza w łazience. Na rynku istnieją dwie podstawowe technologie montażu ogrzewania lustra. W przypadku luster zawieszanych na ścianie z możliwością ich łatwego zdjęcia, najlepiej zastosować samoprzylepną folię grzewczą o grubości 1-2 mm, która pozostanie całkowicie niewidoczna z zewnątrz. Jeżeli lustro zamierzamy zamontować na stałe za pomocą kleju do glazury, wszelkie czynności montażu maty grzewczej należy odpowiednio zaplanować. Mata grzewcza pod lustro będzie wówczas wymagać przyklejenia do powierzchni płytek. Na warstwę kleju nakładamy następnie samo lustro i podłączamy instalację grzewczą do źródła prądu, wykorzystując do tego np. oświetlenie znajdującej się bezpośrednio nad lustrem.

Elektryczna mata grzewcza pod lustro nie generuje dużego zapotrzebowania na energię. Jej zadaniem nie jest ogrzewanie całego pomieszczenia, a jedynie przekazanie temperatury na stosunkowo niewielką powierzchnię lustra. Większość mat i folii grzewczych posiada moc w przedziale 50-70 W, co odpowiada standardowej żarówce.

Inwestycję w podgrzewanie luster można poczynić zarówno w trakcie prac remontowych, jak i w dowolnym momencie korzystania z łazienki. Maty ogrzewające pod lustrem występują w wielu kształtach i rozmiarach, dzięki czemu można je całkowicie ukryć z pola widzenia osób przebywających w łazience.

Mata grzewcza pod lustro – czy warto?

Zalety maty grzewczej pod lustro dostrzegą przede wszystkim osoby, które korzystają z łazienki o niewielkiej powierzchni. W takich miejscach wilgoć gromadzi się najszybciej, a co za tym idzie – skraplanie wody na lustrze następuje w ekspresowym tempie. Stosując ogrzewanie lustra, ułatwiamy sobie codzienne korzystanie z łazienki i znacznie poprawiamy komfort. Lustro to niezbędny element każdej przestrzeni łazienkowej, dlatego warto zadbać o jego przydatność do użycia i doskonałą widoczność. Na stronie www.termofol.pl znajdziesz maty grzewcze pod lustro w pełnym przekroju rozmiarów, kształtów i mocy, dostosowując rozwiązanie do osobistych potrzeb i uwarunkowań przestrzennych.