Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Czym jest podłoga 3d i dlaczego świetnie nadaje się do lokali usługowych?

podłogi 3d

Wizytówką lokalu handlowo-usługowego jest nie tylko jego asortyment i profesjonalna obsługa. Równie istotne są elementy samego wnętrza, a na podłogę patrzymy nawet częściej, niż się nam wydaje. Dlaczego w takim razie podłoga 3d może pozytywnie wpłynąć na odbiór sklepu przez Klientów i czy poza walorami estetycznymi niesie za sobą również korzyści funkcjonalne?

Podłogi 3d są znanym, choć jeszcze nie tak bardzo powszechnym rozwiązaniem, które można spotkać w rozmaitych lokalach usługowych od sklepów zoologicznych, przez sklepy z zabawkami po sklepy z grami wideo, salony z obuwiem sportowym czy też ze sprzętem rowerowym i sportowym w ogóle. Za ich użyciem w miejscach tego typu stoją efektywność i efektowność, co w tym przypadku dosłownie łączy przyjemne z pożytecznym. Dlaczego podłoga 3d to dobre rozwiązanie dla lokalu usługowego?

Posadzki 3d to świetna okazja do personalizacji wnętrza

Wrażenie estetyczne, jakie odnoszą wrażenie Klienci Twojego lokalu jest niezwykle istotne. Nie tylko może przyczynić się do tego, że dobrze zapamiętają wizytę, ale często może przyczynić się do tego, że w ogóle wejdą do środka! Posadzki 3d są świetną okazją na dodatkowe podkreślenie charakteru wnętrza. Oczywiście, że witryna wystawowa gra pierwsze skrzypce, ale na sklepową podłogę patrzymy częściej niż chcielibyśmy to przyznać. Co gdyby okazało się, że w sklepie z rowerami chodzimy po powierzchni… księżyca? Może nie wprost, ale po fotorealistycznej grafice, która imituje to kosmiczne podłoże? Pozornie ciekawe, ale momentalnie przed oczami staje nam tuzin Klientów, którzy dosłownie zadepczą grafikę i po kilku dniach nikt już nie rozpozna, o co właściwie chodziło. Nie mówiąc już o tym, jak negatywny wpływ może mieć na nią błoto czy mokre podeszwy. W końcu nie żyjemy w suchym i słonecznym kraju.

Posadzki 3d to nie tylko grafika imitująca pożądane podłoże

Grafikę, na której jest przedstawiona np. wspominana powierzchnia księżyca, umieszcza się pod warstwą transparentnej żywicy epoksydowej, która zabezpiecza obraz i stanowi właściwy materiał posadzki, który jest:

  • odporny na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, co jest niezwykle w każdym lokalu handlowo-usługowym ze względu na przenoszenie towarów czy zmianę układu mebli,
  • chemoodporny i woododporny, więc po pierwsze bardzo dobrze znosi nawet najbardziej inwazyjne środki czyszczące, a po drugie łatwo doprowadzić go do porządku, jeśli coś się rozleje,
  • może być antypoślizgowy,
  • jest bezspoinowy, co dodatkowo ułatwia konserwację, a w sklepach np. z rolkami czy rowerami od razu umożliwia Klientom wygodne przetestowanie produktów.

Podłogi 3d są zdecydowanie funkcjonalnym rozwiązaniem, a jednocześnie niebanalnym i zdecydowanie zwracającym uwagę. 

Podłoga 3d – cena wypada dobrze na tle innych rozwiązań?

Jeśli przymierzamy się do instalacji posadzki 3d, cena będzie uzależniona w dużej mierze od metrażu. Transparentna żywica epoksydowa to najtańsza odmiana tego rodzaju tworzywa, więc w kontekście systemów żywicznych jest to z pewnością opłacalne rozwiązanie. Pozostaje kwestia samej grafiki i ewentualnych dodatków, które zostaną zatopione w posadzce, np. płatków dekoracyjnych, które mogą zwiększyć efekt “trójwymiaru”. Jeśli chodzi o podłogi 3d, cena powinna być również rozpatrywana w ramach samych korzyści płynących z zastosowania żywicy. Dobrze położona posadzka będzie nam służyć nawet przez dekadę, a kiedy już zacznie się niszczyć, wystarczy nałożyć nową warstwę i nie ma potrzeby wymieniania całej podłogi.