Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Listwy styropianowe, czyli prosty sposób na dekorację sufitu

listwy przysufitowe

Zastanawiacie się w jaki sposób udekorować sufit w mieszkaniu? Odpowiedzią mogą być listwy przysufitowe.

Aranżację wnętrza można szybko zmienić i nadać jej charakteru, sięgając po sztukaterię styropianową. Przykładem są listwy przysufitowe, które dostępne są w wielu wariantach do wyboru. Rozwiązanie to ma wiele plusów, o których warto wiedzieć. Jest to praktyczne i dekoracyjne rozwiązanie, które nie wiąże się z koniecznością ponoszenia wysokich kosztów. Możliwe jest stworzenie unikalnego wystroju i to niezależnie od stylu, w jakim zostało urządzone wnętrze. Styropianowe listwy prezentują się bardzo elegancko, ale na tym zalety się oczywiście nie kończą.

Styropianowe listwy przysufitowe sposobem na niskobudżetową dekorację wnętrza 

Każdy z nas pragnie przebywać w funkcjonalnych, przytulnych i estetycznych wnętrzach. Można to uzyskać, wprowadzając do nich różne dodatki. Przykładem jest sztukateria styropianowa. Należą do niej m.in. listwy przysufitowe. Stanowią one praktyczną dekorację, która dostępna jest w bardzo przystępnej cenie. Główną zaletą sztukaterii styropianowej jest właśnie bardzo niska cena, z czego wynika jej ogromna popularność. Ne trzeba nadwyrężać budżetu domowego, aby nadać aranżacji wnętrza charakteru. Zasada jest taka, że im grubsze są listwy przysufitowe, tym ich cena końcowa jest wyższa. Ceny rozpoczynają się od naprawdę niskich stawek – zaledwie parę złotych. Jest to bardzo niewielka kwota za taką unikalną ozdobę. Na korzyść tego rozwiązania przemawia również wytrzymałość i odporność na działanie wilgoci. Listwy wykonane ze styropianu mogą być stosowane nie tylko w salonie, ale też w kuchni, gdzie panuje specyficzny mikroklimat. Jako, że pokrywa się je specjalną mieszanką kwarcu i żywicy, są one niezwykle trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Do wyboru jest wiele modeli i ciekawego wzornictwa, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Styropianowe listwy przysufitowe dostępne są w kolorze białym, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zmienić. Możliwe jest wybranie takiej z podkładem, co pozwala na późniejsze zmienienie koloru – zgodnie ze swoimi indywidualnymi potrzebami i preferencjami. Sztukateria styropianowa może być malowana – zarówno przed montażem, jak i po nim. Przebierać można w modelach gładkich i bardziej ozdobnych. Takie listwy są łatwe w transporcie i montażu, lekkie, elastyczne.