Projekt hali stalowej – samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?
Hale magazynowe ze stali są coraz częściej wybierane przez wiele firm w niemal każdej branży. Ich budowa kosztuje znacznie mniej niż postawienie tradycyjnego magazynu, a w razie konieczności, całą konstrukcję można zdemontować i przenieść w inne miejsce. Nie oznacza to jednak, że budowa magazynu jest możliwa bez odpowiedniego planu. Zatem jak stworzyć projekt hali stalowej – samodzielnie czy z pomocą profesjonalistów?
- Projekt hali magazynowej można wykonać samodzielnie
- Budowa hal produkcyjnych i magazynowych przez profesjonalną firmę
Hala stalowa powinna być przede wszystkim funkcjonalna. Od jej odpowiedniego rozplanowania zależy nie tylko gospodarka magazynowa, ale również tempo i sposób realizacji zamówień, a co za tym idzie, kontakt z klientami.
Projekt hali magazynowej można wykonać samodzielnie
Wielu przedsiębiorców podchodzi do budowy magazynu bardzo poważnie, jednak mimo to wykonuje projekt hali magazynowej samodzielnie. Wynika to zarówno z oszczędności, jak i ze znajomości własnych potrzeb – duże grono właścicieli firm wie, czego potrzebuje i czego oczekuje od budowanej hali, a dodatkowo potrafi swoją wizję przelać na papier. W kwestiach technicznych, projekt hali stalowej , projekt hali produkcyjnej i inne projekty, początkowo samodzielnie tworzone przez przedsiębiorców, konsultowane są z doświadczonymi architektami, którzy dbają o zachowanie zgodności całej konstrukcji z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego.
Budowa hal produkcyjnych i magazynowych przez profesjonalną firmę
Projektowanie hal magazynowych nie jest trudne, ale na pewno wymaga znajomości zarówno przepisów budowlanych, jak i specyfiki poszczególnych elementów i technologii konstrukcji stalowych. Z tego powodu wyborem rozsądnym i uzasadnionym ekonomicznie wydaje się być zlecenie projektowania i budowy jednej firmie, która w sposób profesjonalny stworzy projekt hali stalowej, a później wykona go według własnych wytycznych. Firmy, które wykonują projekty hal stalowych i projekty te wcielają w życie, doskonale znają się na swojej pracy, są świadomi ograniczeń i możliwości poszczególnych konstrukcji, a także potrafią doradzić inwestorom rozwiązania, które w perspektywie czasu przyniosą najlepszy efekt. Budowa hal produkcyjnych wiąże się nie tylko z zaprojektowaniem i wzniesieniem konstrukcji, ale również z odpowiednim jej wyposażeniem, np. w regały magazynowe, czy biurka i sprzęt dla magazynierów, lub stworzeniem ciągów komunikacyjnych. Te wszystkie elementy profesjonalna firma bierze pod uwagę już na etapie projektowym, dzięki czemu klient otrzymuje gotowe, funkcjonalne rozwiązanie, które szybko można wdrożyć w życie.