Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Mikrocement w odcieniach turkusu i mosiądzu. Wielka zmiana w domu Pani Anny!

mikrocement

Dzisiaj chcielibyśmy zaprezentować jedną z realizacji, w której pierwsze skrzypce gra nasz mikrocement. W czasach pandemii, kiedy wszyscy spędzamy więcej czasu w domu, pani Anna zapragnęła odmienić wystrój swojej sypialni i łazienki, jak również łączącego je wnętrza. W efekcie mikrocement pojawił na ścianach wszystkich tych pomieszczeń, choć w zupełnie odmiennych obliczach.

Mikrocement w łazience oraz sypialni

Mimo że ani Pani Anna, ani jej mąż nie mieli doświadczenia w pracy z mikrocementem, postanowili zaryzykować i samodzielnie wyremontować mieszkanie. Wykorzystali do tego wiele naszych produktów, w tym przede wszystkim:

  • Mikrocement ASDecorative MEDIUM FAST w kolorze Turkusowa Laguna,
  • Mikrocement ASDecorative METALIC FAST o barwie mosiądzu.

W pierwszym przypadku mikrocement w orzeźwiający odcieniu turkusu doskonale skomponował się z retro dodatkami: wiekowym piecem, komodą na kabriolowych nóżkach oraz lustrami w dekoracyjnych ramach. Kropkę nad „i” w tej przepięknej aranżacji stanowi umywalka z folklorystycznym motywem, która wnosi do wnętrza nutkę boho. Turkusowy mikrocement idealnie dopasował się również do ułożonych w jodełkę kafelków, utrzymanych w podobnym kolorze. Co więcej, mikrocement w tym kolorze świetnie się prezentuje w połączeniu również z mosiądzem.

Ze względu na to, że mikrocement ASDecorative FAST jest wodoodporny, na ścianie z umywalką z powodzeniem zastąpił funkcję, którą zazwyczaj spełniają kafelki – podkreśla Pani Anna. Nasza klientka jest bardzo zadowolona również z metalicznej ściany wykonanej z mikrocementu z dodatkiem drobin mosiądzu, choć impregnat nieco ją przyciemnił (warto podkreślić, że na zdjęciach mikrocement metaliczny wygląda ciemniej niż jest to w rzeczywistości).

Musimy przyznać, że ściana w kolorze mosiądzu także wygląda wspaniale! Wraz z industrialnym oświetleniem, wielobarwnym poduszkami oraz połyskującą narzutą wygląda elegancko i efektownie, a całość tworzy doskonałą kompozycję. Mikrocement trafił jednak nie tylko na ściany, ale również na drzwi szafy, które zyskały dzięki niemu wspaniały wygląd, a zarazem idealnie wtopiły się w otoczenie. Jak twierdzi Pani Anna, żaden inny materiał nie dałby takiego efektu – Uważam, że Wasze mikrocementy to świetny produkt, a wasze wskazówki oraz pomoc merytoryczna są nieocenione. Po wakacjach będziemy dalej remontować i powrócę do Was z pewnością – stwierdziła nasza klientka. Mamy nadzieję, że to dopiero początek owocnej współpracy!

Poniżej podajmy wskazówki, o których warto pamiętać przy aplikacji mikrocementu. Warto jednak zaznaczyć, że nie opisujemy tu całego przebiegu operacji, a jedynie pokrótce wybrane etapy.

Łazienka

Tam, gdzie było to konieczne, wykonano hydroizolację z wykorzystaniem produktów cienkowarstwowych, nietworzących miękkich mięsistych powłok. Jako uszczelniających taśm narożnych użyto taśm o jednorodnej strukturze. Do gruntowania i stworzenia warstw podkładowych wykorzystano ASDecorative PRIMER C oraz dodatkowo jako podkład utwardzający i wyrównujący – ASDecorative ELASTIC+RESINA. Dokładny sposób aplikacji mikrocementu łazience przedstawiamy w filmie instruktażowym.

Ściana metaliczna w kolorze mosiądzu

Przed aplikacją warstwy dekoracyjnej z  ASDecorative METALIC Mosiądz, dla uzyskania lepszego efektu powierzchni ściany po jej zagruntowaniu przygotowano nakładając jedną warstwę mikorcementu MEDIUM FAST oraz jedną warstwę mikrocementu FINO FAST. Po nałożeniu pierwszej warstwy metalicznego mikrocementu, kolejną, metaliczną warstwę ASDecorative METALIC Mosiądz zaaplikowano na całkowicie wyschniętą (utwardzoną) warstwę poprzednią nie było konieczności wykonywania pracochłonnego szlifowania pomiędzy nimi.

Ściana przy piecu

Na ścianę przy piecu nałożono warstwę produktu ASDecorative COLORANTE Turkusowa Laguna. Warto dodać, że odcień koloru można rozjaśniać (zmniejszając ilość dozowanego pigmentu) lub przyciemniać (zwiększając jego ilość). Wcześniej zaaplikowano jednak mikrocement nawierzchniowy ASDecorative MEDIUM FAST.

Ściana w sypialni

Cały proces aplikacji mikrocementu na ścianie w sypialni Pani Hanny wyglądał dokładnie jak na tym filmie. Podobnie jak w przypadku metalicznej ściany w kolorze mosiądzu, przeszlifowano najpierw wyschniętą powierzchnię ASDecorative MEDIUM FAST(można użyć do tego również produktu FINO FAST. Do zagruntowania podłoża doskonale się sprawdzi ASDecorative PRIMER C, do stworzenia metalicznej warstwy nawierzchniowej – ASDecorative METALIC FAST Mosiądz, natomiast do impregnacji – ASDecorative Impregnat.

Jeśli jesteś zainteresowany samodzielnym wykonaniem powierzchni z mikrocementu ASDecorative napisz do nas na adres biuro@asdstudio.pl , a otrzymasz od nas instrukcję krok po kroku jak właściwie wykonać całą aplikację. Więcej szczegółowych informacji dotyczących aplikacji znajdziesz tutaj: https://www.asdsklep.pl/instrukcja-asdecorative,246.html