Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Ocieplenie elewacji budynku – hurtownia styropianu

ocieplanie budynków

Planujesz ocieplenie budynku? Współczujemy! Przed tobą bardzo trudne chwile, musisz bowiem dokonać ciężkich wyborów. Niestety na rynku jest bardzo duża konkurencja producentów styropianu, którzy starają się dopasować idealny styropian dla każdego. Efektem tego jest pojawienie się na rynku bardzo wielu różnych styropianów, różniących się grubością i przeznaczeniem.
Skoro jest tak duża podaż, jak dokonać właściwego wyboru? Jak odpowiedzieć na pytanie ‘który jest dla mnie idealny?’. Rozumiemy twoje wątpliwości i właśnie dlatego postanowiliśmy napisać poniższy tekst. Przeczytaj go koniecznie, a dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji na temat styropianu i ocieplenia budynku! Idąc do sklepu z naszymi poradami, będziesz wiedzieć na co zwrócić uwagę i po który styropian sięgnąć! Zapraszamy do lektury!
Zacznijmy od początku. Szukając odpowiedniego styropianu, zapewne myślisz o kosztach. Co zrobić, aby osiągnąć oszczędność? W tym miejscu musimy wyjaśnić ci, czym jest oszczędność w przypadku ocieplania budynku. Otóż mówiąc o zaoszczędzeniu pieniędzy, myśli się raczej o niższym rachunku za ogrzewanie w czasie zimy, gdy temperatura spada o kilka lub kilkanaście stopni.
Dodamy jeszcze, że celem ogrzewania budynku jest także utrzymanie odpowiedniej temperatury powietrza latem. Właśnie dlatego tak ważne jest kupienie odpowiedniego styropianu. W tym przypadku nie wolno kierować się wyłącznie ceną!

Styropian elewacyjny

Jeśli nadal się nie poddałeś i wciąż szukasz materiału (styropianu) do izolacji termicznej, aby wykonać elewację budynku, bardzo nas to cieszy i jesteśmy z ciebie dumni!
Ze swojej strony możemy polecić ci styropian elewacyjny. Posiada on dwie główne zalety – jest łatwy w montażu i tani! Naszym zdaniem to najlepszy wybór! Właśnie dlatego jest najczęściej kupowanym materiałem termoizolacyjnym. Polecają go przede wszystkim budowlańcy, którzy mieli okazję już go wypróbować i porównać z innymi styropianami.
Przejdźmy jednak do naszych cennych rad. Na co zwrócić uwagę przy kupnie tego styropianu?
a) cena – warto dowiedzieć się w sklepie, jak wyceniony jest styropian – czy zapłacisz za paczkę, czy wycena zostanie zrobiona na podstawie kupionych metrów sześciennych. Pamiętaj, że styropian ma różną grubość. Im większa ona jest, tym mniej płyt mieści się w takiej paczce. Nie daj się oszukać! Sprawdzaj produkty przed włożeniem ich do kosza i zabraniem do domu!
b) parametr lambda styropianu – jest to kluczowy punkt, na który musimy cię uczulić. Od tego elementu zależy ile zaoszczędzisz zimą, gdy temperatura zacznie spadać, a ty włączysz ogrzewanie! Dokonując wyboru styropianu, sięgaj po styropian z niższą wartością lambda. W ten sposób, przy identycznej grubości styropianu, zapewnisz sobie lepszą izolację. Weź to sobie do serca, zapamiętaj lub zapisz, a twój wybór będzie racjonalny!
Musisz liczyć się z większymi kosztami na materiałach, ale zimą sobie za to podziękujesz, gdy przyjdzie rachunek za ogrzewanie! Ta inwestycja się zwróci, gwarantujemy!
c) grubość styropianu – niestety tutaj nie sprawdza się zasada, że grubszy jest lepszy. Jeśli chcesz osiągnąć idealną izolację, musisz zwrócić uwagę na parametr lambda! Może się bowiem okazać, że wybór cieńszego styropianu, będzie lepszy.
d) transport styropianu na budowę – niestety nie jest to tani element zakupu. Zanim kupisz styropian sprawdź cenę jego przetransportowania. Możesz to zrobić jeszcze przed wyjściem do sklepu. Usiądź przed komputerem i porównaj ceny w Internecie. Może się okazać, że w twoim pobliżu znajduje się hurtownia oferująca darmowe przetransportowanie twojego zakupu! W ten sposób możesz oszczędzić nie kilka, lecz nawet kilkaset złotych. Uwierz nam, że warto!
Do wyboru masz dwa produkty: biały i grafitowy. Te dwa styropiany różnią się składem oraz parametrami termoizolacyjnymi. Badania pokazują, że styropian szary (ten zawierający grafit) jest lepszym wyborem.
Jeśli jednak potrzebujesz styropianu łatwego w montażu, który będziesz mógł dopasować względem siebie, unikając mostków termicznych, postaw na styropian frezowany!

Najlepsza hurtowania styropianu

Nie wiesz od czego zacząć? Zacznij od przejrzenia Internetu! Sprawdź oferty sklepów internetowych oraz stacjonarnych i porównaj je ze sobą. Dodatkowo odwiedź lokalną hurtownię, ze względu na możliwość otrzymania w niej sporego rabatu i/lub darmowej dostawy!
Przeszukując Internet zwróć także uwagę na kalkulator styropianu, który pozwoli ci wyliczyć potencjalny koszt twojego zakupu!

Styropian Swisspor – hurtownia Szczecin

Brak ci doświadczenia w zakupie styropianu? Wspaniale się składa! Zdaj się na firmę Swisspor. Oferta firmy Swisspor spełni wymagania każdego, nawet najbardziej wymagającego klienta! Dzięki fachowej pomocy, trafnym poradom i cennemu doświadczeniu firmy Swisspor wybierzesz odpowiedni styropian i zaoszczędzisz pieniądze!