Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Schody, które zajmują mało miejsca

schody które zajmują mało miejsca

Schody to jedno z najmądrzejszych rozwiązań, jakie można zastosować, kiedy chce się połączyć dwie kondygnacje. Trzeba przyznać, że ludzie mają najróżniejsze pomysły na to, aby parter połączyć z piętrem, piętro ze strychem. Czasem w grę wchodzi drabina, która ma być tylko “na jakiś czas”. Jak to wychodzi realnie – to już czas pokazuje. Czasem ludzie korzystają nawet z rusztowania, aby móc wejść nas górę. Tak, takie przypadki też można spotkać. Sami jednak przyznacie, że nie jest to najlepsze rozwiązanie. I do tego nie jest ono bezpieczne. W szczególności, jeżeli w domu są małe dzieci. Schody to konieczność i trzeba zrobić wszystko, aby znalazły się one w Waszych domach.

Mało miejsca na schody

Jeżeli macie mało miejsca do zagospodarowania, to musicie tak wszystko zaprojektować, abyście mogli mieć schody, które zajmują mało miejsca. Jeżeli twierdzicie, że taka konstrukcja jest niemożliwa, to znaczy, że nie widzieliście wszystkiego, co jest możliwe w dzisiejszych czasach. Przede wszystkim jednak musicie wiedzieć, jakie to mają być schody i co mają łączyć. Jeżeli są to schody łączące część mieszkalną tylko ze strychem, gdzie naprawdę rzadko bywacie, to warto pomyśleć o takim modelu, który bez trudu będzie można schować w suficie. Wtedy, kiedy będziecie chcieli wejść na strych będziecie mogli schody wyciągnąć za pomocą specjalnego chwytaka. Ten rodzaj schodów jest bardzo dobry, w szczególności, kiedy po domu biegają jeszcze małe dzieci. Będziecie mieli pewność, że żadne z nich niepostrzeżenie nie przemknie się na strych. Przy czym musicie jednak uważać na nie, jeżeli już będą rozłożone, żeby nagle same się nie złożyły, bo wyjście ze strychu możecie mieć bardzo utrudnione.

schody mało miejsca
Można wybrać takie schody, które pozwalają na zagospodarowanie miejsca pod nimi.

Schody chowane w suficie

Taki rodzaj “chowanych” schodów jest również bardzo popularny, jeżeli na piętrze znajduje się tylko sypialnia, gdzie wchodzicie tylko na wieczór. Cały dzień możecie spędzać w pracy lub w pokoju dziennym, w gabinecie. Wtedy faktycznie taki rodzaj schodów ze spokojem możecie również w części sypialnianej. Takie wejście na antresolę, pokój, gdzie jest Wasza sypialnia w znaczny sposób pozwoli Wam na zaoszczędzenie miejsca. Są też jednak inne schody, oprócz takich chowanych, które zajmują naprawdę mało miejsca.

Schody w niecodziennym kształcie

Mowa tutaj o schodach, które praktycznie w całości są spiralne. Na pewno kojarzycie takie schody, które owijają się wokół jednego słupa, który podtrzymuje np.strop.

spiralne schody drewniane

Schodki w takiej konstrukcji są bardzo wąskie, jednak nie ma się w tym przypadku czego obawiać, że ktoś się potknie lub poślizgnie. Jeżeli macie odpowiednie balustrady po bokach, to śmiało będziecie mogli nimi wchodzić do góry. Takie schody, które zajmują mało miejsca można zastosować nawet na środku Waszego salonu. Gwarantujemy Wam, że są one o wiele praktyczniejsze i bardziej funkcjonalne, niż mielibyście wybudować normalne schody przy ścianie. Na taki rodzaj schodów potrzebne jest naprawdę bardzo dużo miejsca.

Chociaż takie schody przy ścianie mogą również zajmować mało miejsca, a przestrzeń pod nimi można z pożytkiem też wykorzystać. Ale o tym porozmawiamy już kiedy indziej.

1 thought on “Schody, które zajmują mało miejsca

  1. Jeżeli macie mało miejsca do zagospodarowania, to musicie tak wszystko zaprojektować, abyście mogli mieć schody, które zajmują mało miejsca.

Comments are closed.