Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Agregat do gładzi i tynków elewacyjnych – jakie ma zastosowane? Jak wybrać odpowiedni?

agregat do gładzi i tynków

Agregaty tynkarskie służą do nakładania gładzi i tynków elewacyjnych na dużych powierzchniach. To urządzenie niezwykle przydatne ze względu na znaczną optymalizację pracy oraz czasu. Służy ono do pokrywania powierzchni zaprawami lub klejami w sposób ciągły. Wielu budowlańców nie miało wcześniej z nimi styczności, natomiast niektórzy z nich nie wyobrażają sobie bez nich pracy. Jak działa agregat do gładzi i tynków elewacyjnych? Jakie ma zastosowanie i jak wybrać odpowiednią maszynę? Odpowiadamy.  

Jak wygląda praca z agregatem tynkarskim?

Agregat do gładzi i tynków elewacyjnych jest wyposażeniem niezwykle przydatnym a praca z nim jest dość prosta. Do maszyny należy wsypać mieszankę tynkarską. Następnie podajnik przekaże ją do komory mieszarki, gdzie zostanie ona połączona z wodą z układu wodnego za pomocą mieszaka. Dokładnie wymieszana zaprawa zostanie wtłoczona przez pompę ślimakową do węża a dalej do pistoletu natryskowego. Następnie powietrze doprowadzone z układu wyrzuci gotową mieszankę na daną powierzchnię. Strumień nakładania możemy dowolnie regulować poprzez ustawienia dyszy. 

Zastosowanie agregatów tynkarskich 

Agregat do gładzi i tynków elewacyjnych będzie on również przydatny w nakładaniu: 

  • szpachli gipsowych i akrylowych,
  • tynków akustycznych,
  • tynków renowacyjnych i cienkowarstwowych,
  • zapraw do fugowania,
  • nakładania farb i gruntów,
  • mas bitumicznych
  • kleju do styropianu itd.

Jak wybrać odpowiedni sprzęt?

Na rynku znajdziemy naprawdę wiele różnych modeli i ich producentów. Dane urządzenie warto jednak dobrać w zależności od potrzeb. Polski producent agregatów do gładzi M-6 MAX stworzył w pełni profesjonalne maszyny gwarantują wydajną i bezawaryjną pracę. Podejmowanie się prac budowlanych bez posiadania odpowiedniego sprzętu będzie dość problematyczne. Dzięki wykorzystaniu agregatu tynkarskiego znacznie usprawnisz i przyspieszysz wykonywane prace. 

Czy warto zdecydować się na zakup agregatu tynkarskiego? 

Użycie agregatu tynkarskiego znacząco polepsza jakość i skraca czas trwania prac budowlanych. Jej wykorzystanie odciąży również pracowników. Poszczególne modele agregatów dostępne na rynku różnią się między sobą zarówno pojemnością, wielkością jak i dodatkowymi właściwościami. Warto więc wybrać odpowiedni z nich do danego zakresu prac. Dzięki jego pomocy szybko, sprawnie i precyzyjnie wykonasz wszelkie prace tynkarskie i nie tylko. W poszukiwaniu odpowiedniego urządzenia sprawdź ofertę sklepu Sklepagregatymalek.pl.