Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak bezpiecznie zainstalować wiszący fotel

montaz wiszacego fotela

Niezależnie od tego, czy masz wiszące krzesło z rattanu, wiszące siedzisko, czy nowoczesne siedzenie z pierścieniem, pokażemy Ci właściwy sposób instalacji go z sufitu ganku lub gałęzi drzewa, dzięki czemu możesz bezpiecznie odpoczywać przez całe lato.

Przypomnienie: Zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami towarzyszącymi huśtawce. Nasze wiszące sugestie są dodatkowym zasobem.

Podstawy: jak zawiesić krzesło z sufitu

Rzeczy, których potrzebujesz:

 • Wiszące krzesło
 • Wiszący sprzęt. Jeśli twoje krzesło nie było wyposażone w wiszące elementy, będziesz potrzebował eye-calowej śruby oczkowej, która może pomieścić co najmniej 300 funtów z nicią o długości co najmniej 4 cali.
 • Dwa szybkozłącza łańcuchowe, haki S lub karabińczyki blokujące w zależności od preferencji. Wszyscy muszą być w stanie utrzymać co najmniej 300 funtów.
 • Wiertarka elektryczna
 • Dostarczone łańcuchy lub lina. Jeśli twoje krzesło nie zostało w to wyposażone, użyj ciężkiego ocynkowanego łańcucha, wstępnie zmierzonego. Krzesło powinno siedzieć około 3 do 4 stóp nad ziemią. Zmierz od sufitu do pierścienia mocującego fotela, podnieś na żądaną wysokość od podłogi, aby znaleźć długość łańcucha, której potrzebujesz.

Jeśli wolisz liny od galwanizowanych łańcuchów metalowych, oto co powinieneś wiedzieć:

 • Wybierz linę o średnicy co najmniej ¾ i może pomieścić co najmniej 300 funtów.
 • Manila to świetny wybór, jeśli potrzebujesz liny z włókien naturalnych, ponieważ jest ona przyjazna dla środowiska i trwała.
 • Pleciona lina z nylonu, poliestru lub polipropylenu klasy morskiej to inne opcje, które wytrzymują elementy zewnętrzne.
 • Określ, jak długie mają być liny, aby spód krzesła zwisał trzy do czterech stóp nad ziemią, a następnie dodaj dodatkową stopę do wiązania węzłów. W razie potrzeby możesz dostosować długość liny lub odciąć nadmiar liny.

Krok 1:

Znajdź belkę sufitową w żądanym miejscu, która ma co najmniej 2 x 6 cali, aby zapewnić, że wytrzyma ciężar krzesła i osoby siedzącej w nim. Jeśli sufit ganku jest przykryty, użyj poszukiwacza kołków, aby zlokalizować legar, które są typowo poziomymi wspornikami sufitu. Jeśli używasz wyszukiwarki słupków, zaznacz obie strony legara, a następnie zaznacz dwie linie, aby znaleźć punkt środkowy. To właśnie na tym fotelu będzie wisiało.

Wybierz miejsce, które pozwala na co najmniej trzy stopy przestrzeni za huśtawką i co najmniej 14 cali po obu stronach, aby zapobiec uderzeniu w ścianę lub poręcz.

Jeśli twój legar nie jest wystarczająco duży lub martwisz się o siłę, możesz wzmocnić go belkami, ale może to być zadanie dla profesjonalisty, jeśli jesteś początkującym majsterkowiczem.

Krok 2:

Wywierć otwór pilotażowy o głębokości około 3 cali w środku znacznika na legarze. Upewnij się, że wiertło, którego używasz, jest mniejsze niż szerokość śruby oczkowej.

Krok 3:

Ostrożnie zamontuj śrubę oczkową w otworze prowadzącym, aby drewno nie pękło. Obracaj, aż wszystkie gwintowanie nie będzie już widoczne na śrubie. Wkręć śrubokręt w oko, jeśli potrzebujesz pomocy w dokręceniu.

Krok 4:

Przymocuj hak S lub zamknij karabinek do śruby oczkowej.

Krok 5:

Przymocuj jeden koniec liny do urządzenia do zawieszania krzesła, a drugi koniec liny do haka S lub karabińczyka przy śrubie oczkowej. W zależności od rodzaju krzesła można to zrobić na różne sposoby, często używa się sęków i karabinków. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na krześle.

Jeśli twoje krzesło nie zawiera instrukcji:

 • Stwórz podstawowy podwójny węzeł na linii w górnej i dolnej części liny, aby utworzyć dwie pętle.
 • Przymocuj jedną pętlę do haka S lub karabińczyka przy śrubie oczkowej.
 • Przymocuj karabinek do dolnej pętli liny i przypnij go ponownie do wiszącego pierścienia krzesła i zamknij go.

1 thought on “Jak bezpiecznie zainstalować wiszący fotel

 1. właściwy sposób instalacji go z sufitu ganku lub gałęzi drzewa, dzięki czemu możesz bezpiecznie odpoczywać przez całe lato.

Comments are closed.