Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak samodzielnie zaprojektować szafę?

Komandor otwarta szafa przesuwna

Kto z nas nie marzy o szafie stworzonej pod konkretne miejsce. Idealnie dopasowanej oraz dostosowanej do indywidualnych potrzeb. A może by tak zaprojektować ją samemu? Czy to w ogóle jest możliwe? Oczywiście, że tak! Możesz samodzielnie przygotować swój projekt, a następnie go zrealizować. Aby tego dokonać, wystarczy jedynie odpowiednia aplikacja oraz głowa pełna pomysłów. Następnie możesz przejść do kwestii związanych z wyborem koloru, wnętrza oraz innych kwestii związanych z wyglądem mebla. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy kilka niezbędnych wskazówek, które znajdziesz poniżej.

1. Szafa i jej wymiary

Szafa tworzona na wymiar, to rewelacyjny pomysł na to, by zagospodarować wolną przestrzeń i to w dowolnym miejscu w domu. Pomysł ten jest idealny zwłaszcza tam, gdzie mamy do czynienia z niestandardowymi wymiarami wnęki, w której planujemy umieścić ten mebel. Pierwszym krokiem do jej wykonania jest wybór jej wymiarów. Wystarczy więc dokładnie zmierzyć miejsce, w którym chcemy ją ustawić, a następnie można przejść dalej!

Przeczytaj artykuł – Jak zaprojektować szafę samodzielnie – skorzystaj z tych informacji.

2. Fronty, korpus i plecy szafy

Kiedy kwestię związaną z wymiarami mebla mamy już za sobą, kolejnym krokiem jest wybór detali związanych z jej wyglądem. Mowa o kwestiach związanych m.in. z kolorem płyt meblowych. To jak będzie wyglądać Twoja szafa zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Do stworzenia frontów i boków szafy możesz wybrać dwa inne lub jeden kolor. Tył szafy zostanie natomiast wykonany z tej samej płyty co jej korpus.

3. Sezamie, otwórz się!

Następną kwestią jest wybór rozmieszczenia i układu drzwi. Ze względu n komfort, najczęściej wybieranymi modelami są drzwi otwierane w systemie przesuwnym. Większość takich drzwi charakteryzuje się bezszelestnym systemem zamykania – są one wyposażone w ciche kółka, umieszczone na dolnej listwie.

4. Wybór wnętrza

Ostatnią i w sumie najważniejszą kwestią związaną z projektowaniem szafy jest wybór jej wnętrza. Zazwyczaj można skorzystać z gotowych wzorów układu, które można dowolnie modyfikować. Rozwiązanie te jest świetne dla każdego, kto nie ma pomysłu lub konkretnych oczekiwań względem projektowanej przez siebie szafy. Jeżeli jednak masz pewien pomysł, warto zrealizować go poprzez stworzenie własnego układu od podstaw.

Wybranie idealnego układu to jednak nie wszystko. Kolejnym krokiem jest dopasowanie ilości i wysokości półek oraz szuflad i drążków, które chcemy w środku umieścić. Pod tym względem ma się niemalże niczym nieograniczone możliwości. Możesz zaprojektować mebel wedle swoich oczekiwań.

Aplikację, dzięki której samodzielnie zaprojektujesz swoją szafę znajdziesz pod adresem https://www.komandor.pl