Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Jak szybko zasnąć? Poznaj materac Zorba Hilding

materac zorba hilding

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki wpływ ma to, na czym śpisz, na Twoje samopoczucie i poziom wypoczynku? Czy możesz coś zrobić, aby Twój sen pomagał Ci jeszcze lepiej się koncentrować i być bardziej wydajnym w ciągu dnia? Eksperci ogólnie zgadzają się, że ludzie są w stanie poprawić jakość swojego snu dzięki zmianie powierzchni, na której śpią i w rezultacie wyraźnie poprawić nie tylko skupienie, ale ogólny stan zdrowia. Poza tym wiele osób, które zdecydowały się na zmianę, stwierdziło, że odczuwają znacznie większą przyjemność, kiedy spędzają czas w łóżku na nowym materacu. W tym krótkim artykule znajdziesz informacje, które wyjaśniają jak naukowcy i lekarze reagują na nowy materac Zorba Hilding i dlaczego twierdzą, że dzięki niemu można najlepiej odpocząć.

Co sprawia, że ​​materac Zorba Hilding jest tak dobry?

Badania sugerują, że spanie na średnio twardym materacu, zwłaszcza z regulowaną twardością, sprzyja wygodzie, prawidłowemu ustawieniu kręgosłupa i wysokiej jakości snu. Jeśli bolą Cię różne części ciała, badania sugerują również, że powierzchnia, na której śpisz, ma wpływ na Twój komfort. Według przeprowadzonego w 2015 r. badania osoby, które wybrały materac Zorba Hilding z pamięcią kształtu o średniej twardości, odczuwały zmniejszenie bólu i szybciej zasypiały.

Inne badania sugerują, że w porównaniu z pianką z pamięcią, pianka lateksowa wywiera mniejszy nacisk na ciało. Oznacza to, że taki materac jest bardziej odporny na uczucie „zapadania się” powszechnie kojarzone z pianką z pamięcią kształtu. Może to pomóc śpiącym utrzymać komfortową temperaturę i pozycję do spania. Ogólnie rzecz biorąc, materac powinien wspierać zdrową krzywiznę kręgosłupa, nie powinien powodować przegrzania i (co również trudno pominąć dokonując wyboru) powinien odpowiadać Twojemu budżetowi i innym potrzebom.

W dzisiejszych czasach najczęściej wybierane są materace sprężynowe, piankowe i hybrydowe. Istnieje wiele rodzajów pianek, w tym rodzaje pianki poliuretanowej z pamięcią kształtu, lateks naturalny i lateks syntetyczny.

Ponieważ dynamicznie rozwijający się rynek materacy zapewnia konsumentom większy wybór, równie ważne jest, aby pamiętać o długości życia materaca. Materace piankowe, hybrydowe i sprężynowe mają różną długość życia. Materace piankowe mają zazwyczaj żywotność od 8 do 10 lat. A pianka żelowa może zwiększyć trwałość materaca piankowego. Materace wykonane z naturalnego lateksu mogą być znacznie trwalsze i mogą wytrzymać do 25 lat bez utraty wsparcia. Naturalny lateks jest bardzo sprężysty i trwały w porównaniu z innymi materiałami, które wykorzystuje się w produkcji materacy.

Wiele wskazuje na to, że materace hybrydowe są najlepsze z tej grupy. Łączą stalowe zwoje z warstwami pianki i tekstyliów, dzięki czemu zapewniają natychmiastowy komfort, który nie mija z biegiem czasu.

Czy materac Zorba Hilding to materac dla Ciebie?

Najlepiej po prostu sprawdź. Nic nie zastąpi osobistego wypróbowania materaca. Udaj się do najbliższego salonu, który posiada na stanie materac Zorba Hilding i przekonaj się, jak bardzo odpowiada Twoim potrzebom. Może to dość szybko zawęzić zakres i pomóc Ci znaleźć to, co lubisz, a czego nie – nawet jeśli kontynuujesz wyszukiwanie w Internecie. Innym świetnym miejscem na rozpoczęcie jest zapytanie przyjaciół, rodziny lub współpracowników, czy to marka materaca, którą polecają.

Eksperci zalecają spędzenie co najmniej 15 minut w zwykłej pozycji do spania na dowolnym materacu, którego zakup poważnie rozważasz. Poproś kogoś, by usiadł na łóżku, aby zobaczyć, czy jego ruch przenosi się na miejsce, w którym leżysz. Jeśli zdecydujesz się na zakup materaca przed jego wypróbowaniem, wybierz firmę, która daje Ci co najmniej 90 dni na jego wypróbowanie. I poznaj kroki związane z ich polityką zwrotów, aby upewnić się, że zgadzasz się z tym, co się z tym wiąże. Pamiętaj, że zakup materaca to zapewnienie sobie, lub odebranie sobie możliwości wyspania się przez następne kilka, kilkanaście a może nawet dwadzieścia kilka lat!