Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Oryginalne meble do salonu – komody industrialne loft

komoda

Styl industrialny oraz loftowy to dwa nurty we współczesnych aranżacjach wnętrz, które mogą się wzajemnie uzupełniać. Występujące w nich drewniane meble uzupełnione o metalowe detale to synonim przemysłowej inspiracji przeszłością. Salon to jedno z miejsc w domu lub mieszkaniu, gdzie można sobie pozwolić na oryginalność i swobodę aranżacyjną. Dlatego właśnie mogą się tutaj pojawić najciekawsze i najbardziej oryginalne meble, np. komody industrialne loft. Połączenie drewna oraz metalu, uzupełnione o ciekawe detale, wprowadzą do salonu niepowtarzalną atmosferę charakterystyczną dla wymienionych wyżej styli. Co sprawia, że połączenie loftu oraz industrialu jest tak popularne? Jakie są zalety komody industrialnej loft? Które modele komód cieszą się największym powodzeniem?

Industrialny pazur i naturalne piękno

Industrial i loft łączy kilka elementów – są nimi drewno, metal oraz inspiracja przeszłością. Postarzane lub odnowione stare komody noszące ślady użytkowania, opowiadają swoją własną historię. Drewno jako naturalny surowiec wpływa pozytywnie na otoczenie, jest powiewem naturalnego piękna. Drewniana komoda wykończona metalowymi dodatkami, takimi jak: uchwyty, stelaże i okucia, jest nie tylko naturalna ale i posiada swój industrialny pazur. Indywidualnego charakteru nadają przetarcia i odbarwienia, które postarzają powierzchnię boków, frontów, blatów oraz szuflad wchodzących w skład danego modelu komody w stylu loft. Tego typu meble wprowadzają do wnętrza powagę i rustykalność uzupełnioną o ciepłe akcenty drewna. Nieco bardziej oryginalne okazy noszą ślady starych farb, które zostały na nich zachowane celowo, dla podkreślenia unikatowości.

komoda

Komody industrialne loft – zalety

Wykonane z drewna industrialne komody sprawiają, że wnętrze nabiera przytulności, wydaje się być bardziej przyjazne dla odbiorcy. Stelaże metalowe, na których stoją komody i półki, robią miejsce na przestrzeń pod meblem, co wpływa na łatwość sprzątania. Nieco poważne w wyrazie komody industrialne w stylu loft nabierają lekkości dzięki żaluzjowym frontom drzwiczek oraz pustym przestrzeniom, które spełniają rolę mini regałów. Dzięki połączeniu czarnego metalu z drewnem, meble te nadają się zarówno do aranżacji typowo industrialnych jak i loftowych, a ponad do świetnie prezentują się we wnętrzach eklektycznych. Swoją uniwersalność zawdzięczają prostocie form, czerni oraz drewnu, które swobodnie dają się zestawiać z powierzchniami takimi jak: cegła, białe ściany, drewniane podłogi, dekoracje z metaloplastyki.

komoda

Komody industrialne – dostępne modele

Z jednej strony pojawia się tutaj prostota form i dążenie do minimalizmu, z drugiej możemy oglądać komody industrialne, które wyposażone są w oryginalne dodatki i wykończenia. Komody doskonale prezentują się także w zestawienie z innymi meblami w stylu loft (tutaj znajdziesz popularne meble loft).  Połączenie komody wyposażonej w szuflady i zamykane szafki z regałem to rozwiązanie funkcjonalne, które znajdzie swoje zastosowanie w niewielkich mieszkaniach. Ciekawy efekt estetyczny daje połączenie różnych odcieni naturalnego drewna, które tworzą pewnego rodzaju patchwork. Komody z przewagą stylu loft obfitują w przetarcia oraz kolory starych farb – sprawdzą się we wnętrzach nastawionych na indywidualność. Pikanterii dodadzą niepowtarzalne okucia i wstawki z metalu oraz kółka zastępujące typowe stelażowe nóżki.