Centrum Projektowo Budowlane

Produkcja mebli, projekty domów, materiały budowlane

Narożniki salonowe – jakie warto wybrać do przestronnego pomieszczenia?

Narożniki salonowe

Przestronne salony to bardzo wdzięczne pomieszczenia w kontekście ich aranżacji. Im więcej przestrzeni, tym na większe meble można sobie pozwolić. Oczywiście z zachowaniem odpowiedniego balansu, ponieważ bardzo łatwo przekroczyć umowną granicę i sprawić, że salon zatraci swoją przestronność i funkcjonalność. W związku z tym warto zastanowić się nad tym, jakie narożniki salonowe wybierać do przestronnych pomieszczeń. Sprawdźmy. 

Duży narożnik to dobry wybór

Duże i otwarte salony pozwalają na umieszczenie w nich większych narożników. Wówczas najefektowniej wyglądają jako salonowa wyspa, choć z powodzeniem mogą być ustawiane także w bezpośrednim pobliżu ściany. W obu wariantach doskonale spełnią swoje zadanie. Ciekawym wyborem pozostają narożniki w kształcie litery U, które cieszą się rosnącą popularnością. Wszystko dlatego, że posiadają większe siedzisko i estetycznie oplatają stolik kawowy. Te modele dobrze sprawdzą się u wieloosobowych rodzin lub u osób, które często goszczą rodzinę i znajomych. Jednocześnie meble te mają duże gabaryty i nie zawsze znajdziesz dla nich przestrzeń w salonie. Alternatywą pozostają klasyczne narożniki lewostronne lub prawostronne w kształcie litery L. W przestronnym salonie warto postawić na większe meble, które pozwolą na swobodne siedzenie nawet sześciu osobom jednocześnie. Ostatecznie rozmiar i kształt narożnika powinien być w pełni dostosowany do dostępnej przestrzeni oraz preferencji domowników. 

Z funkcją spania, czy bez?

Narożniki do salonu mogą być wyposażone w funkcję spania. Przed zakupem warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czy ta funkcja jest tym, czego w danym momencie potrzebujemy. Wszystko dlatego, że duże powierzchniowo narożniki często są jej pozbawione, a kosztem tego mają większe i wygodniejsze siedzisko. Jeżeli jednak potrzebujemy dodatkowych miejsc noclegowych w salonie, to zdecydowanie warto postawić na narożniki z funkcją spania i z wbudowanym pojemnikiem na pościel. Ten drugi pomoże zadbać o porządek w domowym salonie. 

Dodatkowe funkcje

Coraz większą popularność cieszą się meble z dodatkowymi funkcjami. Wśród nich znajdują się m.in. ręcznie lub elektrycznie regulowane zagłówki i podnóżki. Choć może wydawać to się zbędnym gadżetem, to jednak osoby często korzystające z narożnika szybko docenią jego atuty. Dostosowanie poszczególnych parametrów mebla do swoich potrzeb, przekłada się bezpośrednio na wygodę jego użytkowania. 

Styl też ma znaczenie

Po określeniu rozmiaru, parametrów technicznych i dodatkowych funkcji, przychodzi czas na zakup idealnego narożnika. Ostatnim z kryteriów, jednak wciąż niezwykle istotnym, jest dopasowanie mebla pod kątem stylistycznym i kolorystycznym do salonu oraz pozostałych elementów jego wyposażenia. Tylko w ten sposób będziemy w stanie stworzyć praktyczną i estetyczną przestrzeń, która korzystnie wpłynie na codzienne samopoczucie domowników i jakość ich wypoczynku. Właśnie dlatego nie można tego bagatelizować. 

Efektowne meble salonowe od Arpio Leder

Jeżeli szukasz wysokiej jakości narożnika do salonu, to warto zapoznać się z ofertą sklepu Arpio Leder z Zielonej Góry. To marka, która na co dzień dystrybuuje starannie przygotowane meble włoskie od uznanych producentów. Dzięki temu zakupy mebli w Arpio Leder to gwarancja zadowolenia klientów zarówno z estetyki, jak i jakości produktów. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą salonu w Zielonej Górze oraz do zakupu mebli włoskich w Arpio Leder. Bez trudu dobierzesz w salonie narożniki do przestronnych salonów.